Blog

Czy musze kąpać swojego kota?

Psy, ludzie, a nawet ptaki kąpią się. Czy to oznacza, że ty też powinieneś kąpać swojego kota? Nie dokładnie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego większość kotów nie potrzebuje takiej samej pielęgnacji i kąpieli jak inne zwierzęta, kiedy są wyjątki od tej zasady i jak należy podejść do kąpieli kota, gdy jest to konieczne.

W większości przypadków nie, naprawdę nie musisz kąpać kota. Koty wykonują bardzo dobrą robotę, utrzymując się w czystości, a ich sierść i skóra korzystają z naturalnych olejków, których nie chcesz zmyć. Jednak są chwile, kiedy kąpanie kota może być pomocne lub nawet konieczne.

W miarę starzenia się kotów lub ich ograniczeń fizycznych mogą być mniej zdolne do samodzielnego pielęgnacji.
Niektóre rasy długowłose mogą wymagać kąpieli, aby zapobiec matowieniu futra, np. Persowie, Himalaje i Ragdolle.
Koty z określonymi schorzeniami skóry mogą potrzebować kąpieli w celu ukojenia lub leczenia skóry.
Jeśli twój kot dostanie się do czegoś, czego nie powinien spożywać, ze względów bezpieczeństwa warto go wykąpać, aby usunąć wszelkie pozostałości z jego sierści.
Jeśli twój kot złapie robaki w swoim futrze (takie jak pchły, kleszcze, roztocza lub wszy), kąpiel – i leczenie – może pomóc w zapobieganiu podrażnieniom, infekcjom i chorobom.
Mogą wystąpić incydenty z kuwetą lub inne bałaganiarskie sytuacje, które wymagają trochę sprzątania.
Nawet jeśli Twój kot potrzebuje kąpieli, pamiętaj, że zapach kota jest niezwykle ważny. Kąpiel nie tylko ją zmniejsza, ale może nawet zmętnić zapachem produktów do kąpieli (co może być stresujące dla Twojego kota). Używaj bezzapachowego szamponu — jeśli możesz go powąchać, twój kot naprawdę go poczuje!

kod promocyjny superbet