• Kategorie
  • Parametry
  • Kagańce

Kagańce

Kaganiec to bardzo ważne akcesorium dla psa, zwłaszcza jeśli planujesz podróżować ze swoim czworonogiem i przebywać razem z nim w miejscach publicznych. Niezależnie od wielkości i rasy Twojego psa, większość tego typu miejsc wymaga kagańca u czworonogów ze względów bezpieczeństwa. Nawet jeżeli Twój pies nigdy nie przejawiał agresji, brak kagańca w pociągu może grozić mandatem. Kaganiec przydaje się również podczas wizyty u weterynarza lub na spacerze, jeżeli Twój piesek lubi zjadać wszystko, co napotka na swojej drodze. Zapoznaj się z dostępnymi modelami kagańców!

Jaki kaganiec wybrać dla małego psa?

Małe rasy psów, takie jak yorki, czy shih tzu będą potrzebować zupełnie innego rodzaju kagańca, niż owczarek niemiecki. Dla małego psa, a także dla szczeniaków, najlepiej sprawdzi się lekki, materiałowy kaganiec. Inaczej zwany weterynaryjnym - ponieważ wykorzystuje się go podczas zabiegów. Większość tego typu kagańców jest regulowana i zapinana na rzepy. Dzięki temu możesz kontrolować ucisk kagańca na szczękę Twojego psa - zapiąć go mocno lub luźno, uniemożliwiając mu szczekanie i gryzienie.

 

Najlepszy kaganiec dla dużego psa

 

Większość właścicieli dużych psów twierdzi, że najlepiej sprawdza się kaganiec fizjologiczny. W przeciwieństwie do metalowych i skórzanych modeli, ten z firmy Baskerville jest wygodny - wykonany z tworzywa sztucznego lub drutów pokrytych gumą, elastyczny i ciepły w dotyku. Można go przymocować do psiej obroży i mieć pewność, że pupil sam go nie zdejmie.